Herbaty Żółte

Według legendy to herbata zarezerwowana wyłącznie dla cesarskiego dworu, a nawet jedynie dla ust samego cesarza. Temu, kto odważył się jej dotknąć, mógł być pozbawiony życia. Uważa się, że po raz pierwszy żółtą herbatę wyprodukowano we wczesnych latach panowania dynastii Quing . Receptura przygotowywania żółtej herbaty zaginęła na przestrzeni wieków, ponieważ  produkowana była jedynie na potrzeby rynku lokalnego i została odtworzona w latach 80. XX wieku , Żółta herbata w smaku jest lekko cierpka, a nawet słodowa. Pozostawia słodkawy posmak. Zapach naparu jest dość intensywny, lekko orzeźwiający , a liście żółtej herbaty są ciemno zielone z lekko żółtawym odcieniem  herbata dobroczynnie wpływa na układ trawienny, wypłukuje toksyny z organizmu oraz dodaje energii.

Huang Da Cha

Huang Da Cha
Huang Da Cha

Huang Da Cha to żółta herbata produkowana w Huo Shan, Jinzai oraz Lu'An w prowincji Anhui. Wyróżniają ją podłużne, lekko pozwijane żółto-brązowe liście oraz małe łodyżki. Jest herbatą szczycąca się wieloletnią tradycją, od pokoleń jest przygotowywana według starej buddyjskiej receptury. Napar powstały z herbaty ma interesujące walory smakowe, które są wynikiem specjalnego procesu. 
 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

9,90 zł

Cena netto: 8,05 zł

Yellow BL

Yellow BL
Yellow BL

Yellow BL-  żółta herbata  potocznie nazywana herbatą cesarską. Smak jej jest subtelny, nie przypominający żadnej innej herbaty, można w niej wyczuć lekką gorycz, a także nutę słodyczy, która pozostaje na dłużej. Posiada delikatny, ale charakterystyczny aromat. Napar ma kolor słomkowo-żółty. Liście Herbaty Cesarskiej są zielone, z delikatnym żółtawym odcieniem.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

11,50 zł

Cena netto: 9,35 zł

Yellow Jasmine

Yellow Jasmine
Yellow Jasmine
Yellow Jasmine to żółta herbata z dodatkiem płatków jaśminu. Jest przygotowywana w tradycyjny sposób bez użycia sztucznych aromatów. Pochodzi z prowincji Hunan, potocznie nazywana herbatą cesarską. Smak jej jest subtelny, nie przypominający smaku żadnej innej herbaty, można w niej wyczuć lekką gorycz, a także nutę słodyczy, która pozostaje na dłużej. Posiada delikatny, ale charakterystyczny aromat wzbogacona nutą jaśminu. Napar ma kolor słomkowo-żółty. Liście Herbaty Cesarskiej są zielone, z delikatnym żółtawym odcieniem.

 

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

11,50 zł

Cena netto: 9,35 zł

Yellow King Mao Feng

Yellow King Mao Feng
Yellow King Mao Feng
Yellow King Mao Feng to żółta herbata z prowincji Hunan, potocznie nazywana herbatą cesarską. Smak jej jest subtelny, nie przypominający żadnej innej herbaty, można w niej wyczuć lekką gorycz, a także nutę słodyczy, która pozostaje na dłużej. Posiada delikatny, ale charakterystyczny aromat. Napar ma kolor słomkowo-żółty. Liście Herbaty Cesarskiej są zielone, z delikatnym żółtawym odcieniem.

 

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

11,90 zł

Cena netto: 9,67 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl